W branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej pracuję już od 15 lat. Zanim podjąłem decyzję o założeniu własnej działalności, z powodzeniem pracowałem w wiodących na rynku przedsiębiorstwach. Firmę Klimchłód otworzyłem w 2016 roku i od samego początku moje działania charakteryzowały się dynamizmem i skutecznością - na chwilę obecną posiadam kilka podpisanych długoterminowych umów o współpracy.

W zakresie naszych kompetencji znajdują się kompleksowe usługi związane ze sprzedażą, konserwacją i instalacją urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych. Powyższe działania prowadzimy zarówno w nowych budynkach, jak i nieco starszych obiektach. Wśród instalacji przez nas montowanych znajdują się między innymi:

- wentylatory,
- dmuchawy,
- nagrzewnice,
- falowniki silników wentylacyjnych,
- centrale klimatyzacyjne,
- czerpnie i wyrzutnie powietrza,
- zbiorniki wody,
- zawory regulacyjne,
- sprężarki,
- regulatory parametrów powietrza,
- urządzenia kontrolno-pomiarowe,
- klimatyzatory indywidualne,
- pozostałe instalacje wskazane przez klienta.

Wykonujemy również podłączenia instalacji wodnej, chłodniczej, grzewczej i elektrycznej oraz izolacje termiczne, akustyczne, przeciwdrganiowe i przeciwwilgociowe różnych układów. Oferujemy ponadto pomocnicze prace budowlane związane z montażem instalacji i urządzeń. Do naszych zadań należy również weryfikacja sprawności działania instalacji oraz urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wykonanie ich bieżącej konserwacji, a także prace związane z ich naprawą, remontem, przebudową, rozbudową oraz demontażem.

Zakres naszych usług jest jednak dużo szerszy. Realizujemy bowiem kompleksowo zadania, takie jak budowa, serwis i naprawa chłodni, co jest bardzo specyficzną usługą na rynku - zwłaszcza, że obsługujemy zarówno chłodnie w postaci komory, jak i sali w specjalnie przystosowanym budynku. Nabyte przez lata doświadczenie gwarantuje profesjonalne wykonanie i fachowy serwis elementów instalacji składających się na chłodnie – zarówno izolacji, jak i agregatów chłodniczych. Nabyte kompetencje pozwalają na podjęcie się zadań serwisowych dla niemalże każdego typu urządzenia chłodniczego - zarówno małego, jak i tego przeznaczonego do użytku przemysłowego. Dobieramy części oraz montujemy następujące urządzenia chłodnicze:

- agregaty i sprężarki chłodnicze,
- parowniki chłodnicze,
- skraplacze freonowe, armaturę i automatykę chłodniczą.

Poniżej znajduje się lista najbardziej popularnych czynności, które wykonujemy niemal od ręki. Z powodzeniem zajmujemy się:

- wykonywaniem montażu oraz demontażu instalacji i urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
- kontrolowaniem, obsługą oraz konserwacją instalacji i urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
- wykonywaniem pomocniczych robót budowlanych związanych z montażem instalacji,
- serwisowaniem urządzeń i monitorowaniem bieżącym stanu technicznego maszyn i urządzeń,
- diagnozowaniem awarii w funkcjonowaniu sprzętu i urządzeń, wykonywaniem ewentualnych prac naprawczych, jeśli sprzęt tego wymaga,
- wykonywaniem okresowych przeglądów technicznych, organizowaniem napraw gwarancyjnych,
- instalacją sprzętu i urządzeń,
- kontrolą stanu technicznego sprzętu i urządzeń,
- wykonywaniem napraw i konserwacji,
- remontem sprężarek i agregatów chłodniczych,
- montażem, konserwacją i serwisem instalacji chłodniczych,
- montażem, naprawą, serwisem, konserwacją mebli chłodniczych, szaf chłodniczych, regałów chłodniczych,
- odzyskiem czynnika chłodniczego.